• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Времен режим на сообраќај на улицата „Филип Втори Македонски“

Времен режим на сообраќај на улицата „Филип Втори Македонски“

Скопје, 21 април 2017 (МИА) - Од денеска па се до завршување со градежни работи ќе биде изменет режимот на сообраќај на улицата „Филип Втори Македонски“.

Како што соопштија од АД Гранит времениот режим е поради  прекоп на улицата за приклучување на објектот „Државни институции – Јавна администрација и Факултет за драмски уметности“ – Скопје на постојната водоводна мрежа, фекална и атмосферска канализација. бк/скс/09:21

###

 

.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ