• A-
  • A
  • A+
среда, 26 септември 2018, 

Автобус што сообраќај од Скопје за Белград излетал од патот кај Алексинац, повредени четири лица

Автобус што сообраќај од Скопје за Белград излетал од патот кај Алексинац, повредени четири лица

Белград, 20 мај 2017 (МИА) - Четири лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи утрово на автопатот Белград-Ниш во која автобус излетал од патот и удрил во заштитната ограда.

Автобусот сообраќал на релација Скопје-Белград, а сообраќајната несреќа се случила во 5.50 часот во близина на Алексинац, Република Србија.

Според информациите од српското Министерство за внатрешни работи меѓу повредените е и возачот на автобусот.скс/12:31

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Кина ќе ги проучува поларните области на Месечината

Кина има намера до 2030 да испрати апарат кој ќе г...

Казна за непристојните во градскиот превоз

Многумина, поготово момчињата имаат навика во авто...

Мел Гибсон снима преработка на „Дивата орда“

Познатиот глумец и режисер Мел Гибсон ја подготвув...

Почина уште еден актер од серијата „Синови на анархијата“, втор во три месеци

Глумецот Пол Џон Васкез, кој е познат по улогата в...

Вили на Босфорот се продаваат за цени и до 100 милиони долари

Шеесет луксузни вили на Босфорот, т.е. во Истанбул...