• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Сообраќајот на патниот правец Маврово–Дебар утре неколку часа во прекин

Сообраќајот на патниот правец Маврово–Дебар утре неколку часа во прекин

Скопје, 19 јуни 2017 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Р1202 Маврово–Дебар на делот од Мелнички мост до село Долно Косоврасти утре ќе биде во прекин во двата правци од 13 до 17 часот.

Како што соопшти АМСМ, прекинот ќе биде поради изведување градежни работи на пат, односно асфалтирање. мд/вг/18:50

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ