• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Неколку часа во прекин сообраќајот на патниот правец Маврово–Дебар

Неколку часа во прекин сообраќајот на патниот правец Маврово–Дебар

Скопје, 20 јуни 2017 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Маврово–Дебар, на делот од Мелнички мост до село Долно Косоврасти, денеска ќе биде во прекин во двата правци од 13 до 17 часот.

Како што соопшти АМСМ, прекинот е поради изведување градежни работи на пат, односно асфалтирање. мд/бак/07:38

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ