• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

Патот од село Рајчица – Мелнички мост утре во целосен прекин

Патот од село Рајчица – Мелнички мост утре во целосен прекин

Скопје, 5 јули 2017 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Р1202 Маврово – Дебар, на делот од село Рајчица – Мелнички мост утре, од 13 до 17 часот,  ќе биде во целосен прекин во двата правци. 

Како што соопшти ЈП „Македонија пат“, прекинот е поради изведување градежни работи на пат, односно асфалтирање. мд/17:27

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ