• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Градежни активности на ул. „Народни херои“

Градежни активности на ул. „Народни херои“

Скопје, 4 октомври 2017 (МИА) - Градежни активности ќе се изведуваат од утре на улицата „Народни херои“ во Скопје.

Станува збор за реконструкција на коловозот на улицата на потегот од крстосницата со улицата „Христо Татарчев“ до булеварот „Борис Трајковски“ во Скопје.

Како што соопшти изведувачот на работите „ВИАДУКТ ТРЕЈД“- ДООЕЛ од Гостивар, градежните активности ќе се одвиваат еден месец. мд/са/14:32

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ