• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Времено во прекин сообраќајот за товарни возила на граничниот премин со Бугарија кај Делчево

Времено во прекин сообраќајот за товарни возила на граничниот премин со Бугарија кај Делчево

Скопје, 19 октомври 2017 (МИА) - Сообраќајот за товарни возила преку граничниот премин Делчево - Станке Лисичково меѓу Македонија и Бугарија е времено во прекин од 17:10 часот во двата правци, соопшти бугарското Министерство за внатрешни работи.
 
Причина за прекинот се технички проблеми на граничниот премин.
 
Бугарското МВР додаде дека за излез од Бугарија чекале 25 товарни возила, а за влез три.
 
 
Од бугарската погранична полиција ги советуваат возачите на товарни возила, кои патуваат во правец кон Македонија да се пренасочат кон граничниот премин Златарево-Ново Село.
 
Македонското МВР потврди дека во прекин е товарниот сообраќај од бугарска страна и напомена дека патничкиот сообраќај се одвива нормално. ац/мч/21:29

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Поранешната НБА ѕвезда Мајкл Џордан донираше два м...