На Деве Баир се чека повеќе од еден час за влез во Бугарија

На Деве Баир се чека повеќе од еден час за влез во Бугарија

Скопје, 21 октомври 2017 (МИА) - На преминот Деве Баир на македонско-бугарската граница поради зголемена фреквенција на возила, за излез се чека повеќе од еден час, информира АМСМ. 

На останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

АМСМ препорачува внимателно возење поради зголемениот интензитет на сообраќај на патните правци надвор од градските средини. мд/ев/14:33

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...