• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Сообраќајка на магистралата Прилеп-Битола, сообраќајот пренасочен по стариот пат

Сообраќајка на магистралата Прилеп-Битола, сообраќајот пренасочен по стариот пат

Скопје, 23 октомври 2017 (МИА) - Сообраќајот на магистралниот пат Прилеп-Битола кај с.Тополчани од 11:30 часот се пренасочува по стариот пат, поради случена сообраќајна несреќа, информира АМСМ.

На правецот Битола-Прилеп, пак, сообраќајот се одвива по една коловозна лента. Детали за сообраќајката не се соопштени.гв/са/12:39

###

 

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ