Прекинат сообраќајот на патниот правец Дебар - Маврово поради сообраќајка

Прекинат сообраќајот на патниот правец Дебар - Маврово поради сообраќајка

Скопје, 8 ноември 2017 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец  Дебар - Маврово е во прекин од 15.40 часот во двата правца, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

АМСМ информира дека причина за прекинот е случена сообраќајна незгода на овој патен правец. хс/16:38

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ