• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Состанок на Кризниот штаб на општина Центар за состојбата со врнежите

Состанок на Кризниот штаб на општина Центар за состојбата со врнежите

Скопје, 1 декември 2017 (МИА) -  Кризниот штаб на општина Центар вечерва констатираше дека нема излевања на улиците на територијата на оваа општина по обилните врнежи што го зафатија централното градско подрачје.

- Штабот ќе ја следи состојбата и ќе се интервенира доколку има потреба, соопшти општина Центар.

За се што се случува на терен, граѓаните может да се јават на броевите: 078 223 065 (Петар Милетиќ- командант на Кризниот штаб) и
070 274 911 (Дарко Гиговски-началник на Кризниот  штаб).лв/бак/17:28

###Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ