• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Нормализиран за сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка

Нормализиран за сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка

Скопје, 13 февруари 2018 (МИА) - Сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај село Гиновце од 20 часот е нормализиран во двата правци за сите возила, соопшти Авто мото сојузот на Македонија.

Патот беше затворен поради сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор, при што беше во целосен прекин. бк/бак/20:36

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ