Сообраќајот на патот Катланово-Велес кај Сопот нормализиран

Сообраќајот на патот Катланово-Велес кај Сопот нормализиран

Скопје, 19 февруари 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Катланово – Велес кај селото Сопот од 21.45 часот е нормализиран, одронот е исчистен и сообраќајот се одвива по две коловозни ленти, соопшти ЈП Македонија пат.

Сообраќајот на тој патен правец поради поголем одрон од 20.55 часот се одвиваше наизменично со мали прекини поради чистење на одронот. На самото место беа екипи на ЈП Македонија пат и сообраќајна полиција. рп/бак/22:32

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ