Забрана за тешки товарни возила на планинскиот премин Маврово поради снег

Забрана за тешки товарни возила на планинскиот премин Маврово поради снег

Скопје, 21 февруари 2018 (МИА) - Поради интензивни врнежи од снег на планискиот премин Маврово се воведува забрана за тешки товарни возила, соопшти ЈП Македонијапат. 

Забраната е воведена во 16.10 часот. хс/ сд/16:27

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ