• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Забрана за движење на тешки товарни возила на Пресека

Забрана за движење на тешки товарни возила на Пресека

Скопје, 1 март 2018 (МИА) - Забрана за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Пресека е воведена во 19.40 часот, соопшти ЈП Македонија пат.

Претходно од ЈП Македонија пат информираа дека сообраќајот на патиштата се одвива тековно по наместа влажни коловози и дека се уште има забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар. 

Апелираат на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот. рп/20:06

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ