Турски авион се урна во Иран

Турски авион се урна во Иран

Техеран, 11 март 2018 (МИА) - Турски авион денеска се урна во југозападниот дел на Иран, јави иранската државна телевизија.

Како што е наведено, авионот летал од Шардж во Обединетите Арапски Емирати до Истанбул.

Иранската агенција Тасним јави дека станува збор за приватен авион. паг/16:56

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.