Нормализиран сообраќајот на патот Неготино - Кавадарци

Нормализиран сообраќајот на патот Неготино - Кавадарци

Скопје, 23 март 2018 (МИА) - Сообраќајот на регионалниот пат Неготино- Кавадарци е нормализиран, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија.

Сообраќајот беше во прекин од 13:45 часот поради извлекување на товарно моторно возило. рп/16:58

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ