• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Нормализиран сообраќајот на патот од браната Калиманци до Истибања

Нормализиран сообраќајот на патот од браната Калиманци до Истибања

Скопје, 28 мај 2018 (МИА) - Сообраќајот на магистралниот пат А-3 од браната Калиманци до селото Истибања попладнево е нормализиран за сите видови на возила, информираа од Авто-мото сојузот на Македонија.

Посочуваат дека сообраќајот на патиштата се одвива без забрани, по суви коловози.

Од АМСМ препорачуваат внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. рп/аа/18:54

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ