• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Сообраќајот без забрани по влажни коловози

Сообраќајот без забрани по влажни коловози

Скопје, 13 јуни 2018 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни коловози, соопшти попладнево Автомотосојузот на Македонија. 

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините. хс/мд/18:12

###

    

 

 

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ