• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Привремен сообраќаен режим од утре на бул. „Македонско-косовска бригада“

Привремен сообраќаен режим од утре на бул. „Македонско-косовска бригада“

Скопје, 3 јули 2018 (МИА) - Привремен режим на сообраќај на бул. „Македонско-косовска бригада“ во Општина Чаир ќе биде воведен во наредните неколку дена поради поставување среднонапонски и нисконапонски приклучок на дел од булеварот, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи по известување добиено од „ЕВН Македонија“.  

Сообраќајниот режим ќе биде воведен утре и ќе трае до сабота во периодот од 8 до 17 часот, и во недела (8 јули) од 4 до 12 часот. хс/аа/18:02

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Се вљубил на прв поглед, му го дала бројот, а потоа му го украле телефонот

Британецот Ден Милингтон на Ибица запознал девојка...

Kолумбиjа затвори музеј на Пабло Ескобар

Колумбискиот град Меделин, во соработка со миграци...

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Музеј на марихуаната денеска ќе биде отворен во „г...

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, му подари ...

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Холивудскиот ветеран Брус Гринвуд ќе има своја уло...