• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Во прекин сообраќајот на регионалниот пат Градско - Прилеп

Во прекин сообраќајот на регионалниот пат Градско - Прилеп

Скопје, 10 јули 2018 (МИА) - Сообраќајот на регионалниот пат Градско - Прилеп кај тунелот м.в. Фариш од 17:15 часот е во прекин, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија.

Прекинот на сообраќајот е поради случена сообраќајна незгода. рп/17:40

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ