Во прекин сообраќајот на патот Охрид-Кичево поради сообраќајка

Во прекин сообраќајот на патот Охрид-Кичево поради сообраќајка

Скопје, 20 јули 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Охрид – Кичево е во прекин за сите возила во двата правци, информира Авто-мото сојузот на Македонија.

Сообраќајот е во прекин поради сообраќајна несреќа кај Охридскиот аеродром. рп/20:06

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ