• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Нормализиран сообраќајот на патот Охрид-Кичево

Нормализиран сообраќајот на патот Охрид-Кичево

Скопје, 20 јули 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Охрид – Кичево е нормализиран, информира Авто-мото сојузот на Македонија.

Сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна несреќа кај Охридскиот аеродром. рп/21:05

###

 

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ