• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Росоман-Кавадарци

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Росоман-Кавадарци

Скопје, 26 август 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Росоман-Кавадарци денеска од 15:40 часот  е нормализиран, соопшти Автомотосојузот на Македонија. 

Поради изведување градежни работи сообраќајот на овој патен правец беше во прекин. 

АМСМ информира дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничниот премин Табановце има зголемена фреквенција на возила, а времето на чекање за излез од државата е од 15 до 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата. мд/18:35

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ