• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Тутоспорт: Погба ќе се врати во Јувентус

Тутоспорт: Погба ќе се врати во Јувентус

Рим, 1 септември 2018 (МИА) – Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, сака да се врати во Јувентус во зимскиот преоден рок, тврди „Тутоспорт“.

25-годишниот Французин сака да се врати во клубот од Торино поради лошиот однос со тренерот на англискиот тим Жозе Мурињо.

Интересно е тоа што Манчестер Јунајтед ќе игра во истата група со Јувентус во Лигата на шампионите.

За потсетување, Погба се пресели на „Олд Трафорд“ од Јувентус во 2016 година за рекордни во тоа време 105 милиони евра. зс/13:58

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.