• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Федерер елиминиран во осминафиналето на УС Опен

Федерер елиминиран во осминафиналето на УС Опен

Њујорк, 4 септември 2018 (МИА) – Вториот носител на Грен слемот во Њујорк, Роџер Федерер рано утрово загуби од Џон Милман во осминафиналето со резултат 1-3, по сетови 6:3, 5:7, 6:7 и 6:7.

Мечот траеше повеќе од три часа и 38 минути.

По овој исход љубителите на тенисот ќе останат без очекуваната „класика“ Ѓоковиќ – Федерер.

Во четвртфиналето на УС Опен ќе играат: Ѓоковиќ – Милнер, Чилиќ – Нишикори, Дел Потро – Изнер и Надал – Тим. зс/08:37

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...