• A-
  • A
  • A+
среда, 26 септември 2018, 

Маркизио од Јувентус замина во Зенит

Маркизио од Јувентус замина во Зенит

Санк Петербург, 4 септември 2018 (МИА) - Италијанскиот фудбалер Клаудио Маркизио потпиша двегодишен договор со Зенит од Санкт Петербург.

Маркизио неодамна ја прекина соработката со матичниот клуб Јувентус и го напушта Торино по 25 години, по што одлучи да прифати понуда на рускиот клуб.

32-годишниот фудбалер го избра Зенит пред бројни понуди кои доаѓаа од клубови како Пари Сен Жермен, Монако, Ница и Монтреал.

Со исклучок на една сезона одиграна како позајмен во Емполи, Маркизио целата своја кариера ја помина во Јувентус. зс/11:00

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Кина ќе ги проучува поларните области на Месечината

Кина има намера до 2030 да испрати апарат кој ќе г...

Казна за непристојните во градскиот превоз

Многумина, поготово момчињата имаат навика во авто...

Мел Гибсон снима преработка на „Дивата орда“

Познатиот глумец и режисер Мел Гибсон ја подготвув...

Почина уште еден актер од серијата „Синови на анархијата“, втор во три месеци

Глумецот Пол Џон Васкез, кој е познат по улогата в...

Вили на Босфорот се продаваат за цени и до 100 милиони долари

Шеесет луксузни вили на Босфорот, т.е. во Истанбул...