• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Филипе Луис: Ги молев во Атлетико да ме пуштат во ПСЖ

Филипе Луис: Ги молев во Атлетико да ме пуштат во ПСЖ

Мадрид, 5 септември 2018 (МИА) – Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Филипе Луис потврди дека минатото лето можеше да направи трансфер во ПСЖ . Сепак, договорот не се случи, а парижаните го купија Хуан Бернат од Баерн.

- Да, имаше можност да се преселам во ПСЖ, Разговарав со раководството на Атлетико, молев да ме отстапат. Сепак, клубот одговори дека нема да имаат време да најдат замена за мене. Атлетико се повика на цената што ПСЖ не сакаше да ја плати. Се согласив со оваа позиција. Поради некоја причина во печатот беше кажано дека сум принудувал да ме ослободам. Но, тоа не е така. Имам одлична историја со Атлетико, па ваквите шпекулации предизвикуваат револт, рече Луис.

33-годишниот Бразилец во Атлетико Мадрид е од 2015 година.

Претходно Луис настапуваше за Челзи, Ла Коруња, Рентистас, Ајакс и Фигуеиренсе. зс/12:20

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.