Манчини: Роналдо во Италија нема толку многу простор како во Шпанија

Манчини: Роналдо во Италија нема толку многу простор како во Шпанија

Рим, 5 септември 2018 (МИА) – Селекторот на Италија, Роберто Манчини објасни зошто Кристијано Роналдо има потешкотии да постигне гол за својот нов тим Јувентус.

Според него, Португалецот уште се прилагодува на серијата А каде нема толку простор како во Шпанија

- Постојат моменти кога нешто не ви оди. Не мислам дека Роналдо ќе има проблеми со ефикасноста. Тој е само поминува низ тежок период, што е нормално за еден напаѓач. Во Италија, одбраната на тимовите почнува уште од средниот ред. Тука Роналдо нема многу простор како што тоа беше случај во Шпанија. Таму се игра друг тип на фудбал, вели Манчини. зс/14:26

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...