Голманот Еверсон постигна гол од слободен удар (видео)

Голманот Еверсон постигна гол од слободен удар (видео)

Форталеза, 6 септември 2018 (МИА) – Чуварот на мрежата на Сеара, Еверсон Фелипе постигна прекрасен гол ноќеска во триумфот над Коринтианс со 2:1.

Еверсон погоди од слободен удар во 19. минута.

Голот на Еверсон може да има големо значење, бидејќи со него Сеара освои три важни бодови во битката за опстанок во бразилската Серија А. зс/07:54

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.