• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Медисон Киз последна полуфиналистка на УС Опен

Медисон Киз последна полуфиналистка на УС Опен

Њујорк, 6 септември 2018 (МИА) – Американската тенисерка Медисон Киз ќе игра во полуфиналето на Грен слемот во Њујорк по победата над Шпанката Суарез Наваро ноќеска во последното четвртфинале.

Во меч кој траеше 1 час и 24 минути Киз го доби првиот сет со 6:4, а вториот со 6:3.

Следна ривалка на Киз ќе биде Наоми Осака од Јапонија.

Во другото полуфинале ќе играат Серена Вилијамс (САД) и Анастасија Севастова од Летонија. зс/09:21

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Kолумбиjа затвори музеј на Пабло Ескобар

Колумбискиот град Меделин, во соработка со миграци...

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Музеј на марихуаната денеска ќе биде отворен во „г...

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, му подари ...

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Холивудскиот ветеран Брус Гринвуд ќе има своја уло...

Истражувачите поблиску до конечно лоцирање на бродот на капетан Џејмс Кук

Потрагата по кобното место за „Ендивор“ - бродот н...