• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Нишикори: Дуелите со Ѓоковиќ секогаш се предизвик за мене

Нишикори: Дуелите со Ѓоковиќ секогаш се предизвик за мене

Њујорк, 6 септември 2018 (МИА) – Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори вели дека натпреварот против Новак Ѓоковиќ во УС Опен ќе биде голем предизвик за него.

Во четвртфиналето, Нишикори го победи Марин Чилиќ по што против Ѓоковиќ Новак ќе има можност да се бори за второт финале на Грен слемот во Њујорк.

Тоа ќе биде реприза на полуфиналето од 2014 година, кога Нишикори славеше со 3-1.

- Долго време поминав од тој дуел. Генерално немам добар биланс против Новак. Натпреварите со него секогаш бараат многу влог. Јас сум возбуден што ќе играм со Ѓоковиќ, тој е секогаш голем предизвик за мене, изјави Јапонецот.

Од тој меч во 2014 година, Ѓоковиќ го победи Нишикори во следните 14 натпревари. зс/12:43

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Се вљубил на прв поглед, му го дала бројот, а потоа му го украле телефонот

Британецот Ден Милингтон на Ибица запознал девојка...

Kолумбиjа затвори музеј на Пабло Ескобар

Колумбискиот град Меделин, во соработка со миграци...

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Музеј на марихуаната денеска ќе биде отворен во „г...

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, му подари ...

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Холивудскиот ветеран Брус Гринвуд ќе има своја уло...