Кошаркарот на Бостон Џабар Бирд уапсен за семејно насилство

Кошаркарот на Бостон Џабар Бирд уапсен за семејно насилство

Бостон, 8 септември 2018 (МИА) - Кошаркарот на Бостон селтикс Џабар Бирд е уапсен под обвинение за домашно насилство.

Американските медиуми објавија дека извршил напад, давење и киднапирање на едно лице чиј идентитет се уште не е соопштен.

Од бостонската полиција информираа дека Бирд е задржан, а жртвата на домашното насилство била однесена во болница.

Во понеделник се очекува 24-годишниот кошаркар да се појави на суд во Бостон.

За случајот со соопштение се огласи и кошаркарскиот клуб Бостон селтик во кое наведува дека се запознати со инцидентот и дека го сфаќаат многу сериозно.дб/19:22

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ