• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Скалони ја чува „десетката“ за Меси

Скалони ја чува „десетката“ за Меси

Буенос Аирес, 11 септември 2018 (МИА) – Селекторот на Аргентина, Лионел Скалони, и натаму смета на неговиот имењак Меси, и покрај тоа што фудбалерот на Барселона не беше во составот на „гаучосите“ на последните пријателски натпревари.

- Дресот со број 10 и натаму е резервиран за Меси. Тоа ќе биде така сѐ додека тој не одлучи дефинитивно за својата репрезентативна кариера, изјави Скалони.

Лионел Меси по завршувањето на Светското првенство во Русија изјави дека најверојатно става крај со настапите за националниот тим. Сепак, тој сѐ уште нема донесено конечна одлука.

Аргентина во саботата без Меси во составот ја победи Гватемала со 3:0 на дуел одигран во Лос Анџелес, САД. зс/07:37

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Поранешната НБА ѕвезда Мајкл Џордан донираше два м...

Најбогатиот фудбалер во светот игра за резервите на Лестер

Фудбалот е шанса за огромно мнозинство на човештво...