• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Пресвртот на Турција против Шведска во режија на Акбаба (видео)

Пресвртот на Турција против Шведска во режија на Акбаба (видео)

Стокхолм, 11 септември 2018 (МИА) – Турција забележа голема победа над Шведска синоќа во Стокхолм со резултатски пресврт, откако домаќините имаа водство со 2:0. Јунак во триумфот на Турците беше Емре Акбаба.

Фудбалерот на Галатасарај во игра влезе од клупата за резерви во 62.минута и во самиот финиш негативата на турската репрезентација ја претвори во победа.

Акбаба најпрво во 88.минута изедначи на 2:2, а потоа во третата минута од судиското надополнување и донесе победа на неговата земја.

Натпреварот се играше во рамките на Групата-2 во Б-дивизијата од Лигата на нации. зс/09:21

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Поранешната НБА ѕвезда Мајкл Џордан донираше два м...