• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Ноа на крајот на годината ја напушта селекторската функција во Франција

Ноа на крајот на годината ја напушта селекторската функција во Франција

Париз, 11 септември 2018 (МИА) – Поранешниот француски тенисер Јаник Ноа, на крајот на година ќе ја напушти селекторската функција на „триколорите“ кога ќе истече неговиот трет мандат.

Ноа има можност да ја брани титулата светски шампиони освоена минатата година со победата над Белгија во Лил.

Франција во полуфиналето од Дејвис Купот се среќава со Шпанија.

Пред француската репрезентација е голам шанса за ново финале, бидејќи Шпанија во Лил ќе настапи без повредениот Рафаел Надал, во моментов прв светски рекет. зс/14:26

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...