Фенербахче сака да го купи Озил

Фенербахче сака да го купи Озил

Истанбул, 11 септември 2018 (МИА) - Турскиот фудбалски клуб Фенербахче сака да го купи играчот на Арсенал Месут Озил во зимскиот преоден рок.
 
Озил крајот на минатата сезона потпиша нов договор со Арсенал вреден 350.000  фунти неделно, но не покажува игра каква што сакаат навивачите и тренерот. 
 
Управата на Арсенал ќе ја разгледа понудата од најмалку 42 милиони фунти за продажба на својот играч. зш/15:29

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.