• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Лихштајнер размислува за откажување од фудбалот

Лихштајнер размислува за откажување од фудбалот

Лондон, 11 септември 2018 (МИА) - Дефанзивецот на Арсенал, Стефан Лихштајнер планира да ја заврши својата фудбалска кариера кон крајот на годината. 
 
Швајцарецот премина во англискиот клуб во текот на летото како слободен агент од Јувентус, но досега одиграл само 55 минути во четири официјални средби. 
 
Триесет и четири годишниот дефанзивец не е навикнат да биде втор избор и токму поради оваа причина веќе размислува сериозно за откажување од фудбалот.
 
- Ако разберам дека не сум на вистинско ниво, не би се откажал само од репрезентацијата, туку ќе ја завршам фудбалската кариера. Во текот на летото ме бараа пет клубови, кои ми гарантираа место во првиот тим. Но, сакав да одам во голем клуб. Барав голем предизвик и знаев дека во Арсенал требаше да се борам со Ектор Белерин. Сепак, невообичаено е да бидам замена. Во првите три натпревари бев на клупата. Ова е нешто што никогаш не ми се случило, изјави швајцарскиот дефанзивец. вз/15:40

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Kолумбиjа затвори музеј на Пабло Ескобар

Колумбискиот град Меделин, во соработка со миграци...

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Музеј на марихуаната денеска ќе биде отворен во „г...

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, му подари ...

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Холивудскиот ветеран Брус Гринвуд ќе има своја уло...

Истражувачите поблиску до конечно лоцирање на бродот на капетан Џејмс Кук

Потрагата по кобното место за „Ендивор“ - бродот н...