• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Балотели се вратил во Ница со 100 килограми тежина

Балотели се вратил во Ница со 100 килограми тежина

Ница, 11 септември 2018 (МИА) - Напаѓачот на Ница, Марио Балотели ги обновил тренинзите со својот клуб Ница со прекумерна тежина ова лето, пишува француското издание „Л`Екип“. Пред почетокот на подготовките, италијанскиот напаѓач тежел 100 килограми.
 
Ова е 12 килограми над „работната“ тежина на италијанскиот репрезентативец. Лошата физичка форма на напаѓачот се должи на фактот дека тој немал намера да ја започне сезоната во тимот. Неговиот претходен договор со Ница истекуваше летото 2018 година, но на крајот на јуни потпиша нов едногодишен договор.
 
Балотели беше повикан и во италијанскиот национален тим за натпреварите од Лигата на нациите со Полска (1:1) и Португалија (0:1). По мечот со Полјаците, Роберто Манчини одлучи да го повлече Балотели за вториот натпревар.вз/17:34

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Музеј на марихуаната денеска ќе биде отворен во „г...

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, му подари ...

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Холивудскиот ветеран Брус Гринвуд ќе има своја уло...

Истражувачите поблиску до конечно лоцирање на бродот на капетан Џејмс Кук

Потрагата по кобното место за „Ендивор“ - бродот н...

Јакната на Хан Соло на аукција, се очекуваат 1,3 милион долари

Јакната што Харисон Форд ја носеше глумејќи го лик...