• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Дани Алвеш ќе се врати на тренинзите во ноември

Дани Алвеш ќе се врати на тренинзите во ноември

Париз, 12 септември 2018 (МИА) – Фудбалерот на ПСЖ, Дани Алвеш продолжува да закрепнува од повреда на десното колено. Според „Л’Екип“, ако се оди добро, Бразилецот ќе се врати на тренинзите во ноември.

Алвеш се повреди во финалето од Купот на Франција, па го пропушти Светското првенство 2018 и почетокот на сезоната 2018/19. зс/08:19

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.