• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Модриќ: Не сум опседнат со лични награди

Модриќ: Не сум опседнат со лични награди

Мадрид, 12 септември 2018 (МИА) – Хрватскиот репрезентативец и член на Реал Мадрид, Лука Модриќ, рече дека не придава големо значење на индивидуалните награди.

Тој се смета за фаворит во борбата за титулата за најдобриот играч на годината од ФИФА. Конкурентите на Модриќ ќе бидат Кристијано Роналдо и Мохамед Салах.

- За мене колективното е поважно од индивидуалното. Не сум опседнат со освојување лични награди. Ако некој друг победи, се ќе биде во ред. Јас нема да бидам вознемирен, изјави Модриќ. зс/09:30

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Се вљубил на прв поглед, му го дала бројот, а потоа му го украле телефонот

Британецот Ден Милингтон на Ибица запознал девојка...

Kолумбиjа затвори музеј на Пабло Ескобар

Колумбискиот град Меделин, во соработка со миграци...

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Музеј на марихуаната денеска ќе биде отворен во „г...

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, му подари ...

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Холивудскиот ветеран Брус Гринвуд ќе има своја уло...