• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Олимпик Марсеј не се откажува од Балотели

Олимпик Марсеј не се откажува од Балотели

Марсеј, 12 септември 2018 (МИА) – Францускиот фудбалски клуб Олимпик Марсеј ќе ги продолжи преговорите со Балотели за евентуално негов трансфер во зимскиот преоден рок, објави Скај Италија.

Напаѓачот на Ница, може да се пресели во Марсеј доколку се договорат финансиските услови кои беа пречка трансферот да се реализира пред почетокот на оваа сезона.

28-годишниот Италијанец во Ница е од 2016 година.

Пред доаѓањето во Лига 1 „Супер Марио“ настапуваше за Милан, Ливерпул, Манчестер Сити, Интер и Лумецане. зс/10:54

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Поранешната НБА ѕвезда Мајкл Џордан донираше два м...