МИА најави - свет

МИА најави - свет

7 јули 2018 (МИА)

Софија - Седми Самит на кинескиот премиер Ли Кечјанг со шефовите на владите на 16 држави од Централна и Источна Европа.

Анкара - Конститутивна седница на новоизбраниот турски Парламент.

Загреб - Членот на Претседателството на БиХ, Драган Човиќ во посета на Хрватска.

Бари - Папата Франциско ќе одржи молитва за Блискиот Исток.

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ