МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

8 јули 2018

Липково - Министрите за економија Крешник Бектеши и за животна средина и просторно планирање Садула Дураки во работна посета на општина Липково. (Општина Липково/12:00, изјави за медиуми/12:30)

Скопје - „Вечер на француска класична музика“ - концерт на „Скопско лето“. (Музеј на Град Скопје / 20:30)

Битола - Концерт на вокален ансамбл „Чајка“. (Магаза/20:30)

___________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ