МИА најави - свет

МИА најави - свет

10 јули 2018 (МИА)

Лондон - Втор ден од Самитот за Западен Балкан.

Баку/Лефкоза - Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган во посета на Азербејџан и Северен Кипар.

Берлин - Германскиот министер за внатрешни работи Хорст Зехофер ќе го претстави планот на Берлин за миграцијата.

Брисел - Американскиот претседател Доналд Трамп ќе допатува во Брисел во пресрет на Самитот на НАТО. 

Гватемала Сити - Американската секретарка на национална безбедност Кирстјен Нилсен во Гватемала Сити ќе одржи средба со претставници на Гватемала, Мексико, Салвадор и Хондурас.

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...

Тренерот на Баерн им порача на фудбалерите да не одат сами на „Октоберфест“

Од овој викенд Баварија повторно живее во знакот н...