• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

12 јули 2018 (МИА) 

Брисел - Втор ден од Самитот на НАТО.

Лондон - Американскиот претседател во посета на Лондон, при што ќе се сретне со британската премиерка Тереза Меј.

Брисел - Средба на министрите за финансии од евро зоната посветена на финалниот договор за излез на Грција од спасувачката програма.

Сингапур - Претседателот на Јужна Кореја, Мун Џае-ин во посета на Сингапур.

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ