• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

МИА најави - свет

МИА најави - свет

14 јули 2018 (МИА)

Париз - Франција го одбележува националниот празник - Денот на падот на Бастиља,

Ница - Втора годишнина од терористичкиот напад со камион на шеталиштето во францускиот град Ница. 

Единбург - Американскиот претседател Доналд Трамп во посета на Шкотска.

Москва - Палестинскиот претседател Махмуд Абас во посета на Русија.

Санкт Петербург - Меч за третото место на Светското фудбалско првенство во Русија меѓу Белгија и Англија.

Лондон - Финале на женскиот турнир на Вимблдон.

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Се вљубил на прв поглед, му го дала бројот, а потоа му го украле телефонот

Британецот Ден Милингтон на Ибица запознал девојка...

Kолумбиjа затвори музеј на Пабло Ескобар

Колумбискиот град Меделин, во соработка со миграци...

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Музеј на марихуаната денеска ќе биде отворен во „г...

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, му подари ...

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Холивудскиот ветеран Брус Гринвуд ќе има своја уло...