• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

15 јули 2018 

Галичник - Премиерот Зоран Заев ќе се обрати на 45. Галичка свадба. (11:30)

Скопје - Министерот за здравство Венко Филипче ќе даде изјава за медиумите по повод намалување на смртноста кај новороденчињата во првите шест месеци на Универзитетска Клиника за гинекологија и акушерство. (ГАК, пред Одделот за интензивна нега и терапија/12:00)

Охрид - Министерот за економија Крешник Бектеши во работна посета во Охрид: 

- Средба со градоначалникот на Охрид Јован Стојановски. (Општина Охрид, Кабинет на градоначалникот/11:00-11:30, инсерти и фотографии)

- Работен состанок на министерот Бектеши и градоначалникот Стојановски со претставници на ХОТАМ. (х. „Лаки“, 11:45-12:45)

- Изјави за медиумите на министерот Бектеши, градоначалникот Стојановски и претседателот на ХОТАМ. (12:45)

Скопје - Прес-конференција на Независниот синдикат на камионските транспортери на Македонија-НСКТМ МАКАМТРАНС и Независниот синдикат на градежни работници инженери и трговци во градежништвото-НС ГРИТГ. (Спроти ФОН, на плацот на камионџии/11:00)

Битола - Изложба „Стари слики од битолските Роми“. (Урбана заедница „Димитар Влахов“/12:00)

Битола - Музички хепенинг со Ромска музика. (Ракометно игралиште/ 20:00)

Тетово - Прво издание на предизвикот на Шар Планина „Sharra Challenge 2018“ со трки во трчање и велосипедизам од Тетово до Попова Шапка.

 

___________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ