• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

МИА најви свет

МИА најви свет

16 јули 2018

Хелсинки -  Американскиот претседател Доналд Трамп ќе се сретне со неговиот руски колега Владимир Путин

Пекинг - Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск и претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер ќе се сретнат со кинескиот премиер Ли Кечијанг за Самитот ЕУ-Кина

Брисел - Британија и претставници на Европската унија ќе одржат нов круг разговори во Брегзит

Сан Хозе- Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутеррес, ќе ја посети Костарика

Најроби - Поранешниот американски претседател Барак Обама на отворање на образовен центар во Кенија, основана од неговата полусестра, Аума Обама

Јангон - Двајца новинари на Ројтерс обвинети дека поседуваат државни тајни на суд во Мјанмар

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ