• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

Берлин – Германија е домаќин на разговорите со учество на Русија и на Украина за прашањето за испорака на природен гас кон Европа

Париз – Претседателот на Франција Емануел Макрон ќе има средба со српскиот колега Александар Вучиќ

Токио – Средба на врвот Јапонија - ЕУ

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ